/Files/images/Unknown.jpg

Доступні місця поломницьтва

Якщо раніше Бердичів справді був містом євреїв, то зараз це лише єврейська святиня – місто, з яким євреї пов’язують частину своєї релігійної історії. В колишні часи 55%-70% населення міста складали євреї, нині в Бердичеві мешкає близько 700 євреїв, а від колишнього життя лишився лише старий цвинтар. А на ньому розміщенні справді досить стародавні поховання, яким вже по 200-300 років.

Останні єврейські могили датовані початком XX ст., і значно відрізняються від прадавніх поховань. Написи на них зроблено як на івриті так і на російській мові. На більш старих захованнях написи виконано тільки івритом.

В старій частині кладовища розташована могила цадика Леві Іцхака. Майже щодня євреї України і інших країн відвідують це святе місце.

Kостел Св. Варвари, що був збудований у 1826 році. А 2 березня 1850 року в цьому невеличкому храмі вінчався Оноре де Бальзак з графинею Евеліною Ґанською.

/Files/images/Berdychiv-1.jpgГордість Бердичева та всієї України – Костьол непорочного зачаття Діви Марії, що знаходиться у монастирі ордену босих кармелітів. Навколо костьолу знаходяться башти і келії XVI-XVIII cт. Небагато храмів-фортець ви побачите на Україні. Дуже добре збереглися потужні мури, що оточують костел, і в залежності від потреби тут можна на рівних правити службу і вести оборону фортеці. Сам костел у 1634 році збудував Януш Тишкевич.

За легендою він почав будувати собі великий палац, але в нього було святе ведіння, в результаті чого ми маємо сьогодні не панський маєток, а дім божий. Архітектором верхнього храму був Ян де Вітте, що запроектував ще два костьоли в такому стилі (зовні вони не багато відрізнялись). Один з цих трьох храмів знаходиться в Кракові, інший в Парижі, третім пишається Україна.

Кiлькiсть переглядiв: 356